Ginklai ir šautuvai

Categories

Medžioklė neįsivaizduojama be ginklų, o kartu ginklas yra vienas svarbiausių įrankių profesionalaus medžiotojo inventoriuje. Medžioklei skirti šaunamieji ginklai gali būti labai įvairūs, tad kiekvienas medžiotojas renkasi pagal asmeninius poreikius ir medžioklės stilių. Mūsų parduotuvė siūlo platų asortimentą įvairių kategorijų ginklų, todėl turime ką pasiūlyti ir tikram profesionalui, ir dar tik pradedančiam mėgėjui.

Ginklų kategorijos

Renkantis ginklą, svarbu žinoti, kad šaunamieji ginklai yra skirstomi į kategorijas. Jos apibrėžia įsigijimo ir turėjimo reikalavimus, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį. Nuo kategorijos, kuriai priklauso ginklas, priklauso galimybė jį įsigyti, turėti ir naudoti. Ginklais Lietuvoje yra laikomi oriniai ir dujiniai pistoletai, šaudmenys, peiliai, ginklų kopijos, signaliniai ginklai ir kt.

Ginklų, ginklų priedėlių ir šaudmenų klasifikaciją numato Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas. Klasifikacija yra pagrįsta potencialia ginklo daroma žala, pavojingumu. Yra skiriamos keturios kategorijos

- A kategorijos ginklai – tai galingi koviniai ginklai ar ginklai ir jų priedai, pritaikyti slaptam ginklo panaudojimui. Šiai kategorijai priskiriami automatiniai šaunamieji ginklai, karinės raketos, patrankos, haubicos, liepsnosvaidžiai, duslintuvai, kaip daiktai atrodantys šaunamieji ginklai ir kt. Šie ginklai prieinami įmonėms ir ilgamečiams sportininkams, civilinėje apyvartoje jie yra ribojami

- B kategorijos ginklai – tai šaunamieji ginklai, kurie gali būti naudojami sportui ar medžioklei. Juos įsigyti gali ir civiliai, turintys tam atitinkamą leidimą. Šiai kategorijai priskiriami pertaisomi trumpieji, vienašūviai trumpieji, pusiau automatiniai trumpieji, pertaisomi ilgieji šaunamieji ginklai ir kt.

- C kategorijos ginklai yra tie ginklai, kurie dėl nedidelės nukaunamosios galios nepriskiriami B kategorijos ginklams. Šiai kategorijai taip pat priskiriami A ir B kategorijų ginklai, perdirbti į visiškai netinkamus naudoti, pneumatiniai šautuvai, kurių galia didesnė nei 7,5 J. C kategorijos ginklų pavyzdžiai: pneumatiniai ginklai, signaliniai, dujiniai ginklai, senovinių ginklų kopijos ir kt. Norint įsigyti šios kategorijos ginklą, reikalingas neterminuotas leidimas laikyti (nešiotis) ginklą.

- D kategorijos ginklai gali būti įsigyjami be leidimo, tačiau jų naudojimas taip pat yra ribojamas, juos būtina registruoti. Šiai kategorijai priskiriami pneumatiniai, dujų įrenginiai, šaltieji ginklai,v

Nuo ko priklauso ginklų kainos?

Ginklo kainą gali lemti daugybė įvairių veiksnių: gamintojas, ginklo tipas, kalibras, distancija, optika, priedai ir kt. Kainai daug įtakos turi ir šautuvo vamzdžio ilgis, ir buožės medžiaga, kitos specifikacijos. Vis dėlto šaunamasis ginklas medžioklei nėra tas pirkinys, kurį verta rinktis pagal kainą. Svarbiausia, kad ginklas atitiktų asmeninius medžiotojo poreikius ir lūkesčius, būtų patogus naudoti.

Nauji ginklai dažniausiai yra parduodami be jokių priedų ar optikos, tai verta turėti galvoje planuojant ginklo pirkimą. Prioritetą skirkite tiems priedams, kurie būtini ginklo naudojimui, o visa kita galima įsigyti ir vėliau.

Norintys sutaupyti, taip pat gali rinktis ne naują, o naudotą ginklą. Tai geros kokybės, sukomplektuoti ir naudoti tinkami ginklai, kurie netiko jų pirmiesiems savininkams. Tokiu atveju ginklo kainą lemia ne tik anksčiau išvardinti veiksniai, bet ir būklė, komplektacija. Mūsų parduotuvė taip pat siūlo naudotų ginklų medžioklei pasirinkimą.

Kaip išsirinkti sau tinkamą ginklą?

Ginklo pasirinkimas – svarbus žingsnis kiekvienam medžiotojui. Svarbu įsitikinti, kad ginklas atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius, medžioklės stilių. Dėl to rekomenduojama visada pasitarti su profesionalais, kurie padės priimti tinkamiausią sprendimą.

Pirmiausia, reikėtų įvertinti, ką medžiosite, pavyzdžiui, didelių gyvūnų ir paukščių medžioklei yra skirti skirtingi ginklai. Taip pat pasirinkimui įtakos turi ir medžioklės vieta, distancija. Šaunamojo ginklo panaudojimo galimybes lemia kalibras, ginklo tipas. Specialistai rekomenduoja išmėginti kelių tipų ginklus – tai padeda įvertinti patogumą. Nenumokite į tai ranka, nes kartais medžioklėje teks praleisti ilgas valandas. Be to, ginklas yra ilgalaikė ir nemaža investicija, todėl tinkamai pasirinkti – labai svarbu.