Pistoletai ir revolveriai

Pistoletas ir revolveris – tai rankiniai šaunamieji ginklai. Jų pavadinimus daugelis maišo, tačiau iš tikrųjų tai yra skirtingi ginklai, nors kai kurie šaltiniai teigia, kad revolverį galima laikyti pistoletų rūšimi. Esminis skirtumas – revolverio šoviniai į cilindriniame būgne esančius lizdus. Šiuos du ginklus lengvai galima atpažinti iš jų išvaizdos – revolverio būgno neįmanoma nepastebėti, tuo tarpu pistoleto dėtuvė yra rankenoje.

Rinkoje siūlomas platus pistoletų asortimentas, tad galima rinktis tiek pagal kalibrą, tiek pagal išvaizdą. Skiriasi ir ginklų svoris – tai svarbus kriterijus tiems, kurie turi ginklą nuolatos nešiotis, pavyzdžiui, dirba apsaugoje.

Kas yra pistoletas?

Pistoletas – tai trumpas rankinis šaunamasis ginklas. Jis gali turėti vieną ar daugiau vamzdžių ir yra skirtas mažesnio kalibro šoviniams nei šautuvai ilgu vamzdžiu. Šio tipo ginklai skirti artimiems taikiniams, kurių atstumas siekia iki 50 metrų.

Pagal savo paskirtį pistoletai yra naudojami savigynai arba puolimui, tačiau taip pat yra ir medžioklinių bei sportinių modelių. Apskritai, pistoletų įvairovė labai didelė, jie gali būti būti ir dujiniai, taip pat signaliniai, pneumatiniai.

Kokie yra pistoletų ir revolverių tipai?

Rankiniai šaunamieji ginklai gali būti klasifikuojami įvairiai, tačiau pirkėjui tikslingiausias yra skirstymas pagal panaudojimo tikslą. Remiantis šiuo kriterijumi galima išskirti šias pistoletų ir revolverių tipus:

Sportui reikalingas greitai šaudantis pistoletas, kuris yra tikslus ir stabilus. Tikslus ginklo pasirinkimas taip pat priklauso nuo sporto šakos. Ginklas gali būti specialiai skirtas konkrečiai sporto šakai arba treniruotėms, dažnai jose naudojami pneumatiniai, dujiniai pistoletai.

Medžioklei gali būti naudojami didesnio kalibro revolveriai, kurie pasižymi didesne galia. Nors medžiojant revolveris ar pistoletas nėra pagrindinis naudojamas ginklas, jį gali būti pravartu turėti papuolus į tam tikras situacijas, kai tenka susidurti su žvėrimi, o šautuvas sugenda ar dėl kitų priežasčių negali būti panaudotas.

Savigynai skirti kompaktiški, lengvi pistoletai, kuriuos patogu nešiotis. Šiuo tikslu paprastai naudojami koviniai ar vadinamieji trauminiai pistoletai.