Naktinio matymo prietaisai

Categories

Medžiotojo arsenale termovizorius yra naudingas prietaisas, praplečiantis matymo galimybes. Tai tarsi šilumos kamera, kuri leidžia matyti aplinką pagal objektų skleidžiamą šilumą. Nors termovizoriai yra gana sudėtingi prietaisai, jų naudojimas labai paprastas. Jie plačiai pritaikomi ne tik tik medžioklei, bet ir gelbėjimo darbams, teritorijos apsaugai, gaisrininkystėje, pramogai. Jie taip pat gali būti naudojami aplinkos stebėjimu, statybos pramonėje ir daugelyje kitų sričių.

Termovizoriai – kas tai?

Paprastai sakant, termovizorius yra šiluminė kamera. Tai prietaisas, kuris veikia infraraudonųjų spindulių energijos principu – aptinka šilumą ir paverčia ją vaizdu ekrane. Šilumą skleidžia visi objektai aplink mus, net ir tie, kurie yra šalti, pavyzdžiui, ledas. Tai vadinama šiluminiu parašu. Termovizorių veikimas pagrįstas tuo, kad net šalia esančių objektų šiluminis parašas yra skirtingas, o tai galima užfiksuoti ir parodyti spalvomis. Dėl šios priežasties termovizoriai yra naudingi net ir riboto matomumo aplinkoje, tamsoje, dūmuose, rūke. Taigi, termovizoriaus veikimo principas – vadinamąjį šiluminį parašą paversti spalva.

Termovizoriai leidžia "matyti" šilumą, todėl jie gali būt naudojami įvairiomis sąlygomis. Šis prietaisas leis lengvai pastebėti objektus, net jei jų stebėjimo zonoje yra trikdžių – tai itin naudinga medžioklėje, sekant taikinį. Termovizoriai taip pat gali priartinti vaizdą ir turi įvairių režimų, pavyzdžiui, "Ultra-Clear" leidžia pagerinti matomumą tuomet, kai temperatūrų skirtumai yra nedideli. Kai kurie termovizoriai taip pat turi vaizdo įrašymo ir fotografavimo funkciją, vaizdo perdavimo funkciją. Tai labai funkcionalūs šiuolaikiniai įrenginiai, kurie siūlo itin plačias galimybes pritaikymui medžioklėje ir kitose srityse.

Kaip išsirinkti geriausią (tinkamiausią) termovizorių?

Termovizorių pasirinkimas rinkoje išties platus, todėl gali atrodyti sudėtinga pasirinkti tinkamiausią. Visų pirma, prisiminkite, kad medžioklėje geras matomumas yra labai svarbus, o lietuviški orai jį dažnai riboja. Antra vertus, geras termovizorius ne tik leidžia geriau "matyti", bet ir užtikrina medžioklės malonumą.

Renkantis rekomenduojama palyginti skirtingų gamintojų ir modelių techninius parametrus. Kuo jautresnis šiluminis termovizoriaus jutiklis, tuo aiškesnis bus vaizdas. Žinoma, tikslus įrenginys ir kainuos brangiau, tačiau rasti aukso viduriuką padės profesionalai, į kuriuos galite drąsiai kreiptis patarimo.

Jei ieškote termovizoriaus medžioklei, reikėtų įvertinti tokias savybes kaip vaizdo jutiklio ir ekrano raiška, objektyvas, aptikimo atstumas, tolimatis. Pasirinkimas vėlgi priklauso nuo to, kur ir kokiomis sąlygomis dažniausiai medžiojate. O tolimatis yra papildoma funkcija termovizoriuose, tačiau medžiotojui ji gali būti labai naudinga, ypač kai medžiojama prieblandoje, prietemoje.

Taip pat nepamirškite, kad termovizorių naudosite medžioklėje, o tai reikia nepalankias oro sąlygas ir jų padarinius. Dėl šios priežasties visada rekomenduojama rinktis kokybišką termovizorių, kuris būtų apsaugotas nuo aplinkos veiksnių – jis tarnaus ilgiau.

"Hikmicro" termovizoriai

"Hikmicro" termovizoriai yra žinomi ir puikiai vertinami visame pasaulyje. Jų kameros gali aptikti net ir nedidelius šilumos skirtumus, o tai užtikrina tikslumą, geresnę atvaizdavimo kokybę. Dėl šios savybės "Hikmicro" gaminius puikiai vertina gamtos mylėtojai, šiuos termovizorius renkasi tiek profesionalūs medžiotojai, tiek mėgėjai. Gamintojas siūlo platų termovizorių asortimentą, kuriame išsirinks ir profesionalas, ir mėgėjas. "Hikmicro" termovizoriai yra modernūs, pasižymi aukšta kokybe, gali turėti papildomų funkcijų, pavyzdžiui, integruotą tolimatį.

"Infiray" termovizoriai

"Infiray" – tai dar vienas medžiotojų puikiai vertinamas prekės ženklas, siūlantis platų modernių ir funkcionalių termovizorių asortimentą. "Infiray" termovizoriai pasižymi puikiomis savybėmis ir universaliu pritaikymu, gamintojas taip pat siūlo termovizinius taikiklius su tolimačiu, įvairius aksesuarus. Aukštos raiškos "Infiray" termovizoriai yra jautrūs, gali būti naudojami toli esantiems objektams stebėti, siūlo didelį optinį priartinimą. Priklausomai nuo modelio, šio gamintojo termovizorius ant optikos taip pat galima montuoti, o tai suteikia galimybę šauliui matyti geriau bet kokiomis sąlygomis.

Šilumos termovizoriai medžioklei internetu

Rekomenduojama termovizorių medžioklei rinktis internetu. Čia rasite itin plačią pasiūlą ir galėsite patogiai palyginti skirtingų gamintojų produktus. Mūsų parduotuvėje kiekvienas medžiotojas ras tai, ko ieško, nes siūlome kruopščiai atrinktą termovizorių asortimentą. Geriausios techninės charakteristikos ir puikus kainos bei kokybės santykis tikrai atitiks jūsų lūkesčius.

Be to, mūsų parduotuvėje taip pat taikomos akcijos ir nuolaidos – tai gali būti puiki proga sutaupyti ir norimą termovizorių įsigyti pigiau. O mūsų konsultantai visada yra pasirengę patarti ir padėti renkantis, kad savo pirkiniu būtumėte patenkinti ir džiaugtumėtės ilgai.