Monokuliarai

Monokuliarai yra kompaktiški ir mažo svorio, todėl juos patogu naudoti, tačiau profesionalūs modeliai gali būti ir gana dideli. Kartu su žiūronais tai yra vienas populiariausių optinių įtaisų aplinkai stebėti, vaizdui priartinti. Monokuliarai yra plačiai naudojami medžioklėje, ornitologijoje, žygiuose, žvejyboje... Galiausiai, tai tiesiog puiki priemonė stebėti gamtą ir mėgautis jos grožiu – monukuliarai leidžia priartinti vaizdą daugybę kartų išlaikant puikų fokusą.

Monokuliarai, kaip išsirinkti?

Monokuliarų pasiūla ir kainų įvairovė yra itin didelė, todėl svarbu teisingai pasirinkti asmeninius poreikius atitinkantį įtaisą. Atkreipkite dėmesį į optiką, lęšių skersmenį ir kitus parametrus. Taip pat svarbus ir lęšių apdorojimas bei skaidrumas, nes tai padeda užtikrinti vaizdo ryškumą, kontrastą.

Jei renkatės monokuliarą medžioklei, svarbu atkreipti dėmesį ir į jo modelį bei dydį – praktiškesnis pasirinkimas yra mažesnis, lengvas nešiotis ir patogesnis naudoti monokuliaras, nors jo vaizdo kokybė gali būti ir prastesnė. Rinkitės tokius monukuliarus, kurie pritaikyti naudoti lauko sąlygoms ir yra atsparūs aplinkos veiksniams – pigus pirkinys vargiai ilgai laikys ir gerai atliks savo funkciją.