Optiniai taikikliai

Medžioklėje naudojami optiniai taikikliai yra skirti šūvio tikslumui pagerinti. Juos itin dažnai renkasi tie medžiotojai, kurie šaudo iš didesnio atstumo. Apskritai, medžioklėje šie taikikliai yra itin naudingi ir gali praversti įvairiose situacijose.

Nuo ko priklauso optinio taikiklio kaina?

Optinio taikiklio kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, tačiau bene daugiausiai įtakos turi techniniai parametrai: didinimas, matymo laukas ir kt. Vadinamieji taktiniai taikikliai tampa vis universalesni, kai kurie jų siūlo medžiotojui reguliuojamo tinklelio galimybę – tai pagerina taikiklio savybės šaudant prieblandoje.

Taip pat kainai įtakos turi ir gamintojas bei prekių ženklas – tarp medžiotojų taip pat vyrauja tam tikros mados tendencijos, kai kurių pavadinimų taikikliai laikomi prestižiniais. Visgi iš tikrųjų svarbu, kad optinis taikiklis atitiktų medžiotojo poreikius, o jo reguliavimas būtų greitas ir paprastas. Tie optiniai taikikliai, kurie yra puikiai vertinami ir geriausi daugumai, nebūtinai tiks jums. Dėl to reikėtų rinktis atsakingai, įvertinti savo lūkesčius, kokiomis sąlygomis dažniausiai medžiojate.

Kaip išsirinkti sau geriausią (tinkamiausią) optinį taikiklį?

Renkantis optinį taikiklį, svarbu atkreipti dėmesį į daugelį aspektų. Vienas svarbiausių kriterijų yra optikos kokybė. Galite rinktis iš rinkoje gerai vertinamų gamintojų produkcijos, jie siūlo platų techninių charakteristikų pasirinkimą.

Priklausomai nuo to, kokiomis sąlygomis medžiosite, reikėtų pasirinkti optinį didinimą, taikiklio tipą ir kt. Atkreipkite dėmesį, kad ne visi taikikliai yra efektyvūs prieblandoje, kai šviesos šaltiniai yra riboti. Suprantame, kad pasirinkti gali būti sudėtinga, todėl mūsų profesionalai visada yra pasirengę jums padėti išsirinkti tai, kas atitiks lūkesčius.

Optiniai taikikliai gali būti dviejų tipų: FFP ir SFP. Esminis skirtumas yra tai, kad naudojama pirma arba antra fokalinė plokštuma. Nors FFP tipo optiniai taikikliai medžioklei yra gerokai populiaresni, jie ne visada yra geriausias pasirinkimas. Reikia įvertinti medžioklės sąlygas: minėti taikikliai pasiteisina šaudant į taikinį iš didesnio atstumo, tačiau gali trukdyti, jei taikinys yra itin mažas. SFP taikikliai neturi tokios problemos, be to, yra pigesni, tačiau ne visada pasiteisina – tai lemia atstumas.

Optinio taikiklio naudojimas

Nors optinio taikiklio naudojimas leidžia šauliui gerokai pagerinti taiklumą, svarbu jį naudoti tinkamai. Visų pirma, pasirūpinkite visais reikalingais priedais: laikikliu, balistiniu bokšteliu ir kt. Montuoti optinį taikiklį būtina atidžiai ir kruopščiai, tad jei nenusimanote, patikėkite šį darbą profesionalui.

Naujai sumontuotam taikikliui būtinas reguliavimas (vadinamasis prišaudymas). Kitaip sakant, reikia tinkamai nustatyti taikiklį, todėl reikės jį išbandyti. Priešingu atveju medžioklės metu rizikuojate ne tik prašauti pro šalį, bet ir aplinkinių saugumu.