Naktiniai optiniai taikikliai

Categories

Naktiniai optiniai taikikliai – tai specialūs optiniai prietaisai, skirti pagerinti šaulio taiklumą tamsoje. Jie skirti naudoti medžiojant nakties sąlygomis, tačiau Lietuvoje tokių taikiklių naudojimas medžioklei vis dar nėra leidžiamas ir kelia daugybę diskusijų. Nepaisant vietos politikų neigiamo nusistatymo, kai kuriose užsienio šalyse tokių taikiklių naudojimas yra leidžiamas.

Šie taikikliai gali būti montuojami vietoje įprastų optinių taikiklių. Jie taip pat turi vaizdo priartinimo, elektroninio taikiklio ir kitų funkcijų, priklausomai nuo modelio. Kai kurie naktiniai taikikliai yra universalūs ir taip pat gali būti naudojami šviesiu paros metu.

Naktiniai optiniai taikikliai, kaip išsirinkti?

Renkantis naktinį taikiklį, reikėtų įvertinti, kokios jo techninės savybės yra aktualios. Naktiniai optiniai taikikliai gali turėti ne tik bazines funkcijas, bet ir termovizijos kamerą, naudoti IR šaltinius. Šie taikikliai išplečia matymo ribas, kai apšvietimas yra ribotas.

Jei medžioti planuojate įvairiu paros metu, gera išeitimi gali būti toks taikiklis su dienos ir nakties režimu. Tai labai patogu, nes nereikės kaskart keisti taikiklio. Tai išties reikalauja laiko, nepamirškite, kad taikiklio keitimas taip pat reikalauja ir reguliavimo.

Rinkitės patikimų ir gerai rinkoje vertinamų gamintojų taikiklius – jie bus kokybiškesni, tarnaus ilgiau ir patikimiau. Žinoma. Nepamirškite, kad taikiklio efektyvumas priklauso nuo jo reguliavimo ir montavimo. Elkitės itin atsargiai ir nepamirškite, kad šaudymas tamsiu paros metu reikalauja ypatingo atidumo.