Tolimatis medžioklei

Medžioklėje yra svarbu nustatyti atstumus, todėl kiekvienas kiekvieno profesionalaus medžiotojo inventoriaus krepšyje turi būti tolimatis. Tai medžioklėje naudojamas prietaisas, kuris leidžia nustatyti atstumą iki taikinio ar medžiojamo objekto. Žinoti atstumą medžiotojams yra svarbu, nes tai padeda pasirinkti tinkamą šaudymo poziciją, nusitaikyti.

Medžiotojams siūlomas platus tolimačių pasirinkimas, kai kurie prietaisai turi ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, apskaičiuoja šūvio kampą ar suranda taikinį. Be to, modernūs tolimačiai turi ir didinimo funkciją, tad juos taip pat galima panaudoti ir stebėjimui. Tai nedidelis ir kompaktiškas prietaisas, puiki alternatyva, jei neturite žiūronų su tolimačiu.

Nuo ko priklauso tolimačio kaina?

Medžioklei siūlomų tolimačių pasirinkimas išties platus, kaip ir jų kainų amplitudė. Verta žinoti, kad kainai įtakos turi daugybė veiksnių. Visų pirma, gamintojas ir modelis – brangiausi yra gerai žinomų ir puikiai vertinamų gamintojų tolimačiai, naujausi modeliai. Antra vertus, gamintojai vertinami ne šiaip sau, dažnai jie yra žinomi būtent dėl itin aukštos įrangos kokybės.

Taip pat įtakos kainai turi ir tolimačio techninės savybės: atstumas, didinimas, svoris, baterijos veikimo laikas ir kt. Renkantis reikėtų suderinti poreikius ir biudžetą, rinktis optimalų variantą. Jei biudžetas ribotas, geriausia ne vaikytis garsių prekių ženklų, o rinktis kokybišką optiką ir naudingas funkcijas, kurias iš tikrųjų naudosite. Taip pat nepamirškite ir to, kad tolimatį reikės nešiotis, tad kuo lengvesnis, mažesnis ir patogesnis bus prietaisas, tuo geresne naudojimo patirtimi džiaugsitės

Kokie yra tolimačio tipai?

Medžiotojams gamintojai siūlo rinktis kelių tipų tolimačius. Vienas populiariausių yra universalus tolimatis, kuris turi papildomų funkcijų ir artinimą. Tai nedidelis ir patogus naudoti prietaisas, kurį renkasi daugelis medžiotojų.

Alternatyva tolimačiui yra žiūronai su tolimačiu. Tai išties patogus ir praktiškas sprendimas, tačiau tokio tipo žiūronai yra gana brangūs, todėl dažnai medžiotojai renkasi du atskirus prietaisus tolimatį ir žiūronus.

Dar vienas tipas yra lazerinis tolimatis. Šie prietaisai naudoja lazerio technologiją, todėl užtikrina tikslesnį nuotolio matavimą. Tai modernūs tolimačiai, kurie šiuo metu dominuoja rinkoje.