Medžioklinės kameros
Medžioklinės kameros yra skirtos stebėti atokias vietoves, fiksuoti vaizdą be žmogaus buvimo. Gyvūnai yra baikštūs ir turi gerai išlavintus instinktus, tad tokios medžioklės kameros padeda juos susekti ar tiesiog stebėti laukinę gamtą. Medžioklei skirtos kameros yra specialios, pritaikytos naudoti lauke, atsparios oro sąlygų poveikiui.
Šio tipo kameros yra belaidės ir visiškai autonominės, veikia reaguodamos į judesį. Kamera gali užfiksuoti objektą nuotraukoje ir atsiųsti ją jums arba įrašyti vaizdo įrašą, kuris bus saugomas kameros atminties kortelėje. Nors medžioklinės kameros yra skirtos laukinės gamtos stebėjimui, jos gali praversti ir rūpinantis turto apsauga, pavyzdžiui, sodybose, transporto priemonėse ir kt.
Kiek laiko veikia belaidės medžioklės stebėjimo kameros?
Miške laidų nenutiesi, tad medžioklinės kameros gali veikti ir be jų. Priklausomai nuo modelio ir parametrų, tokios kameros gali veikti net iki kelių mėnesių. Kuo didesnė kameros baterija, tuo ilgiau ji galės veikti be pakrovimo. Tačiau nepamirškite, kad tokios kameros veikia ne nuolatos, o tik reaguodamos į judesį. Kuo daugiau veiks kamera, tuo daugiau energijos jos veikimui reikės. Paprasčiau tariant, kuo daugiau judesio bus kameros vietoje, tuo greičiau prireiks įkrauti jos bateriją.
Energijos sąnaudos taip pat priklauso ir nuo medžioklinės kameros funkcijų. Paprastesnės tradicinės kameros, kurios tik fiksuoja aplinką, paprastai veikia ilgiau, o siunčiančios pranešimus suvartoja daugiau energijos, tad jas reikia dažniau įkrauti.
Medžioklinės kameros dažnai turi vidines ir išorinę baterijas, todėl jų veikimo laikas gali siekti ir pusmetį. Renkantis atkreipkite dėmesį į baterijos talpą, nors galutinis veikimo laikotarpis priklausys nuo naudojimo būdo ir aplinkybių.
Kiek reikia interneto duomenų medžioklinėms kameroms?
Žvėrių stebėjimo kameros duomenų perdavimui naudoja interneto ryšį, todėl jų veikimui reikalinga SIM kortelė. Kameros gali siųsti nuotraukas ir vaizdo įrašus tiek į telefoną, pavyzdžiui, kaip MMS, tiek į elektroninį paštą. Nuo pasirinkto duomenų pristatymo būdo gali priklausyti sunaudojamų duomenų kiekis. Taip pat galite pasirinkti kaip dažnai ir kokius duomenis siųsti, pavyzdžiui, kamera gali padaryti daugiau nuotraukų, tačiau siųsti ne visas, arba ir filmuoti, tačiau siųsti tik nuotraukas.
Duomenų kiekis priklauso ir nuo siunčiamų vaizdų kokybės, tad pasakyti tikslų reikalingų duomenų kiekį sudėtinga. Vertinant bendrai, kuo daugiau duomenų turėsite, tuo geriau, tačiau nereikia persistengti – medžiotojai teigia, kad dažniausiai pakanka kelių GB per mėnesį. Antra vertus, 4g / 3g ryšį naudojančios kameros informaciją siunčia greitai, tad gali būti, jog norėsite gauti daugiau informacijos, atsisiųsti vaizdo įrašus.
Kaip išsirinkti medžioklinę kamerą?
Medžioklinių kamerų pasirinkimas toks didelis, kad rasti tinkamiausią gali būti sudėtinga. Vis dėlto nepamirškite, kad kamera bus naudojama nepalankiomis aplinkos sąlygomis, todėl svarbu, kad ji būtų gerai apsaugota nuo drėgmės, tvirto korpuso, sandari. Taip pat atkreipkite dėmesį į kameros rezoliuciją, jutiklio greitį, baterijos talpą, didžiausią galimą atminties kortelės talpą. Kuo geresni bus kameros parametrai, tuo brangiau ji kainuos, tačiau renkantis apgalvotai, viską galima suderinti.
Pabudimo laikas yra labai svarbus kriterijus renkantis kamerą medžioklei. Jis turėtų būti kuo trumpesnis, nes gyvūnas greitai pasirodys ir greitai dings iš kameros akiračio. Nors iš esmės parametrų pasirinkimas visada priklauso nuo naudojimo būdo – šėrykloje pakaks ir lėtesnės kameros reakcijos.
Panagrinėkite kameros funkcijas, įvertinkite, kokių duomenų jums reikia – nuotraukų ar vaizdo įrašų, kokius reikalavimus keliate kokybei, ar reikalingas aplinkos fiksavimas naktį. Šiuolaikinės kameros tikrai turi ką pasiūlyti, tačiau viskas atsiremia į biudžetą, tad verta rinktis tik tas funkcijas, kurių iš tikrųjų reikia.
Jei dvejojate dėl kameros medžioklei pasirinkimo, pasitarkite su mūsų specialistais – jie suteiks kvalifikuotą konsultaciją ir padės pasirinkti tinkamiausią modelį.