Lankai

Lankai – tai templiniai ginklai, plačiai naudojami sportui ir pramogai. Kai kuriose šalyse lankus taip pat leidžiama naudoti medžioklei, tačiau tokiu atveju jie turi turėti didelę įtempimo jėgą. Medžioklė lanku yra tikras iššūkis medžiotojui, tačiau kartu ir didelis malonumas, reikalaujantis pastangų bei susikaupimo. Medžiokliniai lankai Lietuvoje negali būti naudojami, tačiau žinome, kad istoriškai šis ginklas būdavo naudojamas būtent šiai paskirčiai.

Kokie yra lankų tipai?

Priklausomai nuo naudojimo paskirties, tikslumo ir taikinio atstumo yra skiriami keli skirtingi lankų tipai:

Tradicinis lankas atspindi istorinius lankus ir patiks tiems, kurie domisi istorija, nori pajusti, ką reiškia šaudyti iš šio tradicinio ir vieno pirmųjų šaunamojo ginklo.

Lenktasis lankas yra modernesnė ir paprastesnė tradicinio lanko versija. Šaudymo šio tipo lanku patirtį pagerins tokie priedai kaip taikiklis, stabilizatorius ir kt.

Olimpinis lankas – tai sportinis lankas, kurį naudoja sportininkai. Šis lankas išsiskiria savo tikslumu, yra nedidelio svorio. Jį verta rinktis tiems, kurie turi ambicijų šaudymo sporto srityje.

Skriemulinis lankas yra moderniausias ne tik savo išvaizda, bet ir veikimo principu. Šio tipo lankai yra naudojami pramogai ir sportui, pasižymi didesne šūvio galia bei tikslumu.

Šaudymo lankai, kaip išsirinkti?

Lankų įvairovė ir kaina – įspūdinga, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą ginklą šaudymui. Sportiniai lankai yra specializuoti, tai lengva nuspręsti ir iš jų išvaizdos. Jei šaudote profesionaliai, treniruojatės ir ketinate dalyvauti varžybose, jums prireiks profesionalaus sportinio lanko iš aukštos kokybės medžiagų. O jei lanko ieškote tik pramogai, tikrai galima rinktis ir paprastesnį bei pigesnį modelį.

Jei lankais susidomėjote gana neseniai ir renkatės ginklą asmeninei pramogai, geriausiai tiks tradicinis ar lenktasis lankas, o profesionalūs sportininkai renkasi vadinamuosius olimpinius ar skriemulinius lankus, kurie užtikrina puikų šūvio tikslumą ir didesnę galią.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad lankai, kurių įtempimo jėga siekia 500-1200 N yra priskiriami B kategorijos ginklams, o tai reiškia, kad jiems reikalingas leidimas. Šį leidimą galite gauti pateikę prašymą policijai ir atitinkamus dokumentus. Toks formalumas dažnai apsunkina kasdienybę sportininkams, tačiau šiuo metu galiojančios įstatymo normos numato būtent tokį reglamentavimą.