Kolimatoriai

Kolimatoriai leidžia padidinti šaulio taiklumą ir geriau nusitaikyti, jie gali būti puikia alternatyva optiniam taikikliui, tačiau šių prietaisų veikimo principas yra visiškai kitoks. Kolimatoriai yra puikiai vertinami dėl to, kad taikinys išlieka stabilus, nepriklausomai nuo akies padėties. Tuo tarpu optiniuose taikikliuose gali pasireikšti vadinamasis paralaksinis efektas.

Kolimatoriai leidžia nusitaikyti greitai ir tiksliai, pasižymi universalumu ir puikiomis savybėmis. Šie prietaisai yra populiarūs ne tik medžioklėje, bet ir sporte, kariuomenėje. Kolimatoriai dar vadinami raudono taško taikikliais, nes juose projektuojamas taško ar tinklelio tipo stebėjimo ženklas, kuris padeda nusitaikyti.

Kolimatoriai – kas tai?

Kolimatorius yra optinis įtaisas lygiagretiems šviesos spinduliams sugauti, o paprasčiau tariant tai - taikiklis. Kolimatoriai dažnai lyginami su optiniais taikikliais ir yra gera jų alternatyva. Jie montuojami ant įvairaus tipo šautuvų, plačiai naudojami medžioklėje, sekant taikinį ir taikantis. Kolimatoriai pasižymi puikiomis savybėmis, artina vaizdą, padeda nusitaikyti – tai galimybė išplėsti medžioklės patirtį.

Nuo ko priklauso kolimatorių kaina?

Kolimatorių kainos gali būti gana įvairios. Prestižiniais laikomų ir rinkoje puikiai vertinamų gamintojų produkcija bus brangesnė, tačiau kokybišką ir gerą kolumatorių taip pat galima išsirinkti ir mažiau žinomų prekių ženklų asortimente.

Kainai įtakos gali turėti optinės savybės, kolimatoriaus tipas, konstrukcija, kokybė. Nepatariama taupyti kokybės sąskaita, nes šaudymo metu prasta konstrukcija gali turėti neigiamą įtaką šūvio taiklumui, trukdyti, o dėl prasto atsparumo aplinkos sąlygoms prastesnės kokybės kolimatorius tarnaus trumpiau, tad teks pirkti naują ir išlaidauti papildomai.

Daugelis kolimatorių ir universalūs, gali būti naudojami su įvairias ginklais bei skirtingomis sąlygomis. Vis dėlto jų savybės skiriasi, tad atkreipkite dėmesį į parametrus. Daugiau kainuos ir papildomos funkcijos, pavyzdžiui taikinio nustatymas, termovizija, integruotas lazeris, tačiau jei esate profesionalas, į tai verta investuoti. Visgi nepamirškite, kad tokie prietaisai kaip kolimatoriai yra skirti individualiam naudojimui, tad svarbiausia yra atitikimas asmeniniams poreikiams.

Kaip išsirinkti kolimatorių medžioklei?

Kolimatoriai skirstomi į atviro ir uždaro tipo. Kiekvienas tipas turi savo privalumų, prietaisai yra universaliai pritaikomi įvairiems ginklams. Uždari kolimatoriai paprastai yra vertinami geriau dėl atsparumo, nes atviro tipo kolumatoriuose naudojamas vienas objektyvas, kurį lengviau gali pažeisti aplinkos veiksniai. Antra vertus, uždari kolimatoriai yra didesni, o tai reiškia ir sunkesni. Tai gali kelti šaulių problemų, dėl to jie naudojami ant didesnio kalibro ginklų, pavyzdžiui, ant lygiavamzdžio. Šiuo atžvilgiu atviri kolimatoriai yra universaliau pritaikomi.

Pasiūloje galima rasti įvairių kolumatorių, kurie skiriasi savo parametrais, tačiau rinkdamiesi prisiminkite, kad visų pirma svarbiausia kokybė. Kolimatoriui itin svarbus tikslumas, o medžioklėje teks atlaikyti nepalankių oro sąlygų poveikį, tad kuo kokybiškiau taikiklis bus pagamintas, tuo geriau jis tarnaus.

Nepamirškite, kad kiekvieno šaulio poreikiai yra individualūs, tad atsakingai įvertinkite saviškius ir turimą biudžetą. Tai ribojantys veiksniai, tarp kurių reikės rasti geriausią įmanomą kompromisą. Žinoma, jei pasirinkti savarankiškai yra sudėtinga, visada siūlome profesionalią pagalbą – pasitarkite su mūsų specialistais, kurie išsirinkti tinkamiausią kolumatorių medžioklei.

Kolimatoriaus tvirtinimas

Ant ginklo kolimatorius yra tvirtinamas naudojant specialią sistemą. Tvirtinimo metodas priklauso nuo kolimatoriaus tipo ir ginklo. Daugelis šiuolaikinių kolimatorių turi universalų tvirtinimą, kuris gali būti naudojamas montavimui ant įvairių ginklų. Svarbu atkreipti dėmesį į tvirtinimo kokybę, nes prasti elementai gali turėti neigiamos įtakos šaulio taikymosi metu.

Atkreipkite dėmesį, kad montavimo rekomendacijas pateikia gamintojai ir jos yra pritaikytos konkrečiam kolimatoriui ar ginklui. Svarbu užtikrinti, kad kolimatorius būtų pritvirtintas patikimai, neturėtų laisvumo net ir esant stipriam smūgiui ar vibracijai.