Elektrošokai (tazeriai)

Elektrošokai, vadinamieji tazeriai, yra specialios savigynai naudojamos priemonės, kurios priskiriamos nešaunamųjų ginklų D kategorijai. Jų skleidžiama elektros srovė veikia per nedidelį atstumą arba prilietus taikinį. Naudoti šias priemones yra legalu ir prieinama daugeliui.

Toliau skaitydami sužinosite, ką svarbu žinoti prieš naudojantis elektrošokais ir rasite savo poreikiams tinkamą priemonių pasirinkimą. Taip pat reikia paminėti, kad tazeriai leidžia apsiginti ne tik nuo žmonių, bet ir nuo agresyvių gyvūnų, būtent dėl šios priežasties savisaugai juos dažniausiai perka medžiotojai.

Nuo ko priklauso elektrošoko kaina?

Elektrošoko kaina priklauso nuo prietaiso kategorijos, jo veikimo efektyvumo ir gamintojo bei įvairių techninių savybių. Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite skirtingų rūšių tazerių įvairiomis kainomis. Jeigu renkantis kyla neaiškumų, kviečiame pasikonsultuoti su mūsų specialistais, kurie padės išsirinkti tai, kas geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Ar tazeriui reikalingas leidimas?

Paprastas tazeris yra neregistruojamas, legalus, jį įsigyti ir turėti gali asmenys, sulaukę 18 metų. Tokių tazerių įsigyti galima tik specializuotose ginklų parduotuvėse, kitur prekiauti jais draudžiama. Visai kitokie yra specialūs policijos ar specialiųjų tarnybų naudojami elektrošokai su iššaunamosiomis adatomis. Šie tazeriai veikia daug stipriau, jie labai galingi ir jų naudojimui būdingos atitinkamos pasekmės.

Stipraus elektrošoko paveiktas asmuo laikinai netenka nuovokos. Kontakto vietoje jaučiamas nemalonus skausmas, periferinė nervų sistema paveikiama blokuojančiai. Jeigu elektrošokas tiesioginio kontakto metu naudojamas tik sekundę, raumuo laikinai paralyžuojamas, o kelių sekundžių trukmės naudojimas, be didelio skausmo, jau sukelia rimtesnius pusiausvyros sutrikimus.

Savigynai yra skirti paprastesni tazeriai, kurie laikinai sutrikdo užpuoliko orientaciją ir nesukelia tokių stiprių pasekmių. To pilnai pakanka norint apsiginti ar atbaidyti užpuolikus, kurie labai dažnai šios priemonės išsigąsta. Net ir ne tokia stipri elektros srovė suveikia pakankamai smarkiai. Savigynai net nėra būtina panaudoti elektrošoką, jis gali būti panaudotas ir tiesiog kaip atgrasymo priemonė.

Žinoma, kartais pasitaiko ir tokių situacijų, kai elektrošoko ar kitų savigynos priemonių tiesioginis panaudojimas būna neišvengiamas. Tokiu atveju, tazeris puikiai suveiks, o papildomai dar galima panaudoti ir dujų balionėlį.

Šaunamiesiems savigynos ginklams reikalingas specialus leidimas, tačiau jį turintieji gali pasinaudoti ir ginklu, kuris suveikia kaip pati efektyviausia atgrasymo priemonė rimtesniais atvejais. Nepamirškite savigynos priemonėmis visuomet naudotis atsakingai.

Aukštos kokybės elektrošokai (tazeriai) jūsų plačiam pasirinkimui! Įsigykite internetu gera kaina ir jauskitės dar saugesni bei geriau pasiruošę apsiginti.