Pipirinės dujos

Pipirinės dujos yra puiki savigynos priemonė, kurią naudoti Lietuvoje legalu. Susiduriant su pavojumi, pipirinių dujų balionėlis tampa nepamainomu įrankiu, kuris leidžia jaustis gerokai saugiau. Dujų balionėliai savigynai yra santykiniai nebrangūs, tačiau itin patogūs ir veiksmingi, todėl tai yra dažnas savigyna susirūpinusių žmonių pasirinkimas.

Toliau skaitydami sužinosite apie dujų balionėlių pasirinkimus ir galėsite įsigyti gera kaina mūsų internetinėje savigynos prekių parduotuvėje.

Kuo skiriasi pipirinės dujos nuo ašarinių?

Prekyboje rasite įvairių rūšių dujų balionėlių savigynai, tad dabar būtų metas trumpai peržvelgti pagrindines iš jų ir kuo jos skiriasi.

  • pipirinių dujų balionėlis – sudarytas iš aerozolio. Viena pagrindinių jo sudedamųjų dalių yra aštriuose čili pipiruose randama veiklioji medžiaga kapsicinas. Pipirinių dujų poveikis pasireiškia tuo, jog esant kontaktui su akimis ar oda jaučiamas deginimas. Be abejonės, pipiriniai dujų balionėliai yra sukurti taip, kad veiktų ne per stipriai ir nesudarytų didelės žalos sveikatai. Kapsicino jų sudėtyje yra apie 3%, kai tuo tarpu likusi purškalo dalis susideda iš vandens bei emulsiklių. Svarbu paminėti, kad ašarinės dujos neveikia nuo alkoholio ar kitų medžiagų apsvaigusių žmonių, o pipirinės dujos yra veiksmingos visais atvejais.

  • ašarinių dujų balionėlis – ašarinės dujos balionėliuose taip pat yra pakankamai nedidelio, tačiau veiksmingo efektyvumo. Jos sukelia akių, kvėpavimo takų ir gleivinės nemalonų dirginimą. Ašarinės dujos turi poveikį periferinei nervų sistemai.


Nedidelis, kompaktiškas, lengvai kišenėje paslėpiamas dujų balionėlis puikiai praverčia kilus įvairiems pavojams – nuo šunų, kai reikia apsiginti, taip pat nuo rimtesnių užpuolikų, besikėsinančių į jūsų ar jūsų artimųjų saugumą, turtą. Kadangi dujų balionėlis laikomas slaptai, jo panaudojimas užpuolikams tampa labai netikėtu ir gali laikinai sutrikdyti jų orientaciją.

Ar pipirinėms dujoms reikalingas leidimas?

Dujų įrenginiai, tame tarpe ir pipirinės dujos, pagal įstatymą yra priskiriamos D kategorijos ginklams, tad specialus leidimas joms įsigyti nėra reikalingas. Svarbiausia, kad asmuo būtų pilnametis ir pateiktų tai įrodančius dokumentus. Savigynai skirtais dujų balionėliais prekiaujama tik specialiai tam skirtose vietose, todėl jų galėsite įsigyti ne bet kur.

Metas pasirūpinti efektyvia savigyna įsigyjant reikiamų savigynos įrankių! Pipirinės dujos gali būti vienas iš patogiausių ir parankiausių sprendimų, kuris nereikalauja didelių investicijų.