Arbaletai

Categories

Arbaletai – tai templiniai šaunamieji ginklai, kurie naudoja mechaninę jėgą strėlei paleisti. Savo išvaizdas arbaletai kiek primena lankus, tačiau tai yra visiškai kitoks ginklas, nors ir priskiriamas tai pačiai templinių ginklų kategorijai. Arbaletai yra vertinami dėl šūvio tikslumo, greičio, galimybės pataikyti į toliau esantį taikinį. Palyginti su kitais templiniais ginklais – laidynėmis, svaidyklėmis – arbaletai yra galingi ginklai.

Dėl didelės įtempimo jėgos, arbaletai gali būti koviniai ginklai, o kai kuriose šalyse yra naudojami medžioklei. Tai puikus ginklas, kuris šauna tiksliai, greitai ir tyliai, tačiau dažnai medžiotojui reikia priartėti prie gyvūno ir sulaukti tinkamos progos, todėl tokia medžioklei teikia itin daug pasitenkinimo. Deja, mūsų šalyje medžioti arbaletu nėra leidžiama.

Ar arbaletui reikalingas leidimas?

Ar reikės leidimo, priklausys nuo to, kokią įtempimo jėgą siekia arbaletas. Templiniai ginklai, taip pat ir arbaletai, kurių įtempimo jėga siekia nuo 500 iki 1200 N yra priskiriami B kategorijos ginklams, o tai reiškia, kad norint įsigyti arbaletą reikės leidimo.

Kokie yra arbaletų tipai?

Priklausomai nuo konstrukcijos ir paskirties, arbaletai yra skirstomi į keletą tipų:

Paprastasis arbaletas yra vienas dažniausių šio ginklo tipų. Jis yra standartinės konstrukcijos ir gali būti naudojamas pramogoms, treniruotėms, sportui.

Sportinis arbaletas – tai templinis šaunamasis ginklas, skirtas profesionaliam sportui. Šio tipo arbaletai yra naudojami su įvairias priedais, jų šūvio jėga gali būti reguliuojama, o taikikliai padidina tikslumą. Paprastai šio tipo arbaletai yra galingesni už paprastuosius.

Medžioklinis arbaletas yra galingas arbaletas, skirtas įvairių gyvūnų medžioklei. Šio ginklo valdymas ir naudojimas reikalauja iš medžiotojo daug įgūdžių, išlavintos technikos ir taiklumo. Nors kai kuriose užsienio šalyse medžioti arbaletu yra leidžiama, Lietuvoje tokių arbaletų naudojimas uždraustas.

Nuo ko priklauso arbaletų kaina?

Šių templinių ginklų kainai įtakos turi įvairūs veiksniai: tipas, kokybė, gamintojas, modelis ir kt. Vertinant pagal tipą, bene pigiausi yra paprastieji arbaletai, o medžioklinio ar sportinio arbaleto kaina gali būti didesnė ne tik kelis, bet ir keliolika kartų. Šio ginklo pirkimas gali pareikalauti nemažos investicijos, todėl atsakingai įvertinkite, kokiu tikslu jį perkate.