Elnių vilioklis

Categories

Elnių vilioklis – tai specialus jaukas lengviau privilioti elnius, kas žymiai palengvina medžioklę. Paprastai jaukai gali būti veikiantys kvapo, garso ar vaizdo principu. Tai savotiškas imitacinis impulsas, į kurį reaguoja žvėris, susidomėdamas ir prieidamas arčiau. Kiekvienas jaukas kuriamas pagal konkretaus gyvūno pomėgius, veikiant jo regą, klausą ar uoslę. Dabar trumpai peržvelgsime elniams skirtus vilioklius bei jų privalumus medžioklėje.

Vilioklio elniams nauda

Praktika rodo, jog vilioklių ir jaukų naudojimas tiek elnių, tiek kitų laukinių žvėrių medžioklėje labai pasiteisina ir padeda greičiau bei lengviau pritraukti norimą žvėrį. Svarbu tik žinoti, kokius konkrečiai jaukus rinktis, kaip juos naudoti – tada tikėtini ir rezultatai. Priešingu atveju, viliokliai gali ir nepateisinti lūkesčių.

Elnių viliokliai – tai specialūs pašarai, o taip pat ant pašaro purškiamas persimonų kvapas, kurį elniai labai mėgsta. Persimonų purškalu galima purkšti ir augaliją. Šis jaukas leidžia pritraukti elnius iš didelio atstumo, kadangi jam būdingas labai stiprus ir saldus kvapas.

Kitos elnių viliojimo priemonės – specialios vilbynės, imituojančios elniams patinkančius garsus. Tie garsai gali būti įvairūs, tačiau jų esmė yra paskleidžiamas impulsas, kone akimirksniu padedantis išgauti žvėrių reakciją. Vilbynes puikiai tinka naudoti ne tik elnių, bet ir stirnų, lapių, vilkų, taip pat vandens paukščių medžioklei.

Metas pasinaudoti specialių jaukų elniams teikiamomis galimybėmis ir medžioklė taps dar lengvesnė! Kviečiame susipažinti su vilioklių elniams asortimentu ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai gera kaina.